Dámy lesa -Dioramka

Osamělá zákoutí našeho světa jsou domovem tvorů starších než lidstvo samo. Starších než elfové a trpaslíci. Právě takovými stvořeními jsou i ježibaby. Nikdo nezná jejich pravá jména, ani co za obludnosti ve skutečnosti jsou

 

Paní lesa nebo také dobrotivé dámy, které splní všechny vaše tužby. Napraví vaše trápení a ukáží vám směr. To k nim se chodí žádat o lepší úrodu. To k nim se dávají děti, které rodiče nebyli schopni uživit. Dámy se pak o děti nestarají. A ti již nikdy nebudou po ničem toužit. Často se také právě tyto děti vracejí do svých domovů a opět bydlí se svými rodiči, kterým přinášejí už jen radost.

 

V tomto projektu jsme se snažili vyobrazit propojení 3 světů
-Ten lidský plný každodenních starostí běžného života
kouzelných bytosti plný magie 

 

které spojuje jedno problémy se kterými přicházejí a žádají o pomoc od dam lesa,
ale jak můžeme vidět ne každá pomoc je zdarma,někdy stojí nenarozené dítě jindy zase článek prstu či lidskou oběť, a to se ne vždy obyvatelům líbí. 

 

Mezi dámami lesa se najdou i velmi půvabná stvoření, která ošálí mysl a i jiné partie nejednomu muži. Už mnoho mužů se nechalo nalákat na půvab a utopilo se v hlubokých vodách.

Jednou z půvabných je Greta též známá jako rybí šupinka.

Greta je taková vodní dračice. Její rudé vlasy jako oheň kontrastují s tím, že jí patří vodní království. Ráda láká zbloudilé muže do svých vod.Pravdou je, že se jí velmi těžko odolává a ještě těžší je koukat se jí do očí.

V hlubokých temných lesích lze za skřípění slyšet starou dobrou Prohnilou Peggy.

Peggy, která může působit dojmem hodné kouzelné babičky má ve skutečnosti velmi temné záměry se zbloudilými pocestnými. Les,který nosí na svém dlouhá léta vypracovaném hrbu jí slouží jako maskování s okolní krajinou. Houby z její zahrádky však ochutnat nechcete.

Za to Ruth pojídač mozků je hrůza a děs sama.  Lebky svých obětí nosí u sebe a neplatí na ní žádné smlouvání. Ruth je slepá. Normálně by to byl problém, ale přes oči sovy, kterými běžně kouká vidí mnohem lépe. Aby jsme nezapomněli, Ruth miluje děti, avšak trochu netradičním způsobem. Její náhrdelník z dětských kostí o tom svědčí své.

Dračí Duo

Radek a Darya

Galerie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *