Orcus

Tuto postavu jsme viděli na Festu NaTahu kde byla použita v závěrečném souboji
a když padla věta “můžu se za reakci posrat” věděli jsme, že to je přesně projekt do kterého chceme jít.

 

Orcus je bůh smrti a vládce podsvětí, jehož jméno bylo též užíváno jako výraz pro samo podsvětí a smrt.

Orcus byl démonický princ a údajná prastará bytost který:

sloužil jako pán nemrtvých z hlubin Propasti

 se vrátil z nemrtvých, ale nebyl technicky živý

snažil vyhladit veškerý život, zatemnit a zpustošit všechny světy, dokud vše, co zůstalo v jeho statické realitě, nebylo nemrtvým pohnout pouze jeho vůlí.

Díky svému prastarému původu měl na vše čas a na podrobení světů nikterak nespěchal. Ideální pro něho bylo že pro dobývání nemusel hnout ani prstem. Pověřil nějakého troubu, aby tu dřinu za něho udělal a on mu jen propůjčil část své síly i když to mnohdy znamenalo, že na první pokus plán padne. Nejmocnější bytosti mívají cíl, který je víc než jen nějaká vznešená představa dobra nebo zla. Orcus není jiný.

Neživot nebo nesmrtelnost ho však tolik netrápí. Banda nemrtvých tvorů, která ho obklopuje a plní jeho příkazy, je podle něj v pořádku. V případě Orcusa mu jeho smrt zajistila jen větší nárok na titul, který nakonec získal zpět. I když to není tak docela bůh, Orcus má neuvěřitelné množství síly. Tato bytost přikazuje uctívání tolika kultistů a mocných bytostí v celém multivesmíru, že jistě musí existovat důvod.

No, samozřejmě, že existuje. Orcus je pán démonů, odkud pochází titul Prince of Undeath.

Titul pána démonů je vyhrazen pro několik vyvolených extrémně silných arcidémonů, kteří disponují dostatkem síly, aby se etablovali jako vládce nějaké domény. Konkrétně tito arcidémoni vládnou nad jednou nebo více vrstvami propasti. Orcus vládne nad 113. vrstvou propasti, podrovinou existence známou jako Thanatos (pojmenovaný po řeckém bohu smrti), 113. vrstvou. Tato vrstva je nepřekvapivě plná nemrtvých. Protéká jím dokonce řeka Styx, což z něj dělá docela běžný cíl.

Jeho zlomyslnost, lenost, lstivost se nedá zapřít. Ani to, jaký je to macek. Jedno ale Orcusovi musíme nechat, démoní zadky nás baví a nikdy neomrzí.

Dračí Duo

Radek a Darya

Galerie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *