Poslední dech

Jedná se o vyobrazení zajmutí draka Morkatha, což byl jeden z potomků přímých potomků prastarých draků a tudíž velký zdroj síly. Jednalo se krásného černého draka jehož kůže se nádherně leskla. Drak plný sil a života si budoval svoji cestu životem. V křídlech za letu panovala ta neskutečná volnost a svoboda. Problém byl, že v té době chtěl každý mít spíše červeného draka, který symbolizoval oheň. S ohněm se panečku daly dělat věci! Oheň, znak tepla, světla, ale i bolesti a smrti. Jenže náš Morkath je kyselinový drak a v té době nikdo takové moc neřešil. O potenciálu kyseliny nikdo nic nevěděl a neuměl ji využít až do příchodu kouzelníka Alfréna Filloghose.
Drak hrál velkou roli ve válce sourozenců kde stál na straně Kallahery, proto nečekal že bolestivá zrada přijde z vlastní řady. Jenže to nejhorší pro Morkatha mělo teprve přijít.
Díky vychytralé lsti kouzelníka Alfréna Filloghose (jednoho ze synů Azeriose)byl zajmut a připoután v prastarém chrámu, kde byl mučen, byla z něho vysávána energie a byl nucen chrlit kyselinu, kterou pak kouzelník prodával po celé říši. Kouzelník měl obchodního ducha v krvi jak se zdá a v prodeji se mu dařilo. Kyselina byla surovinou potřebná k nejedné výrobě lektvarů, ale též pro spousty neplech a nekalých činů a její potenciál stále rostl.
Musíme konstatovat, že být drakem Morkathem, byli by jsme na Alfréna pěkně nasraný.
Život šel dál, Alfrén i přes svůj kouzelný původ stárl a chřadl a jednoho dne odešel do kouzelného nebe. Bylo svoláno spousty výprav chrám najít, ale vždy neúspěšně. A víte proč?
Nikdo kromě Alfréna, který byl tajnůstkář zdá se, vlastně neví kde ta svatyně leží. Morkathan možná chrlí kyselinu do teď.


O chrámu kolují mnohé legendy  o jeho magické síle dodnes a proto je neuvěřitelné,  že něco tak monumentální jako je obří chrám mohl tak jednoduše zmizet z oka i mysli a nikdo jej jíž několik stovek let nemůže najít. Utrpení Morkathana musí být žalostné a být slyšet na míle daleko. Přesto chrám zůstává stále nenalezen. 

Dračí Duo

Radek a Darya

Galerie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *